Kloniki i inne podobne do Barbie

sobota, 24 grudnia 2016

Wigilijna Opowieść cz. I - Duch Świąt Minionych

Święta Bożego Narodzenia to z pewnością czas nastrojowy i pełen rodzinnego ciepła.

Jednym z klasyków okresu bożonarodzeniowego jest "Wigilijna Opowieść" Dickensa. Chałtura napisana po to by autor mógł wygrzebać się z długów, ku zdziwieniu samego autora "Opowieść Wigilijna" okazała się ogromnym sukcesem. Ze wszystkich świątecznych opowieści to właśnie ta trafia do mnie najbardziej, ponieważ zamiast ckliwego przesłodzenia ma mroczny klimat.
No i są w niej duchy - moje ulubione w całej historii Duchy Świąt. Dlatego też bardzo się ucieszyłam, gdy w roku 2007 firma Tonner wypuściła owe trzy duchy w postaci lalkowej, w dodatku wystylizowane jak gwiazdy kina niemego :)


Niestety, te lalki bardzo szybko zniknęły ze sprzedaży i dopiero w tym roku udało mi się skompletować całą trójkę w takim stanie, jaki odpowiadałby kolekcjonerowi.

Pierwszą jest Duch Świąt Minionych, który w powieści jest białą i migotliwą istotą jakby płomieniem świecy, niby starą i niby młodą, która pokazała Scroodge'owi jego szczęśliwą przeszłość, do której bohater nie chciał się przyznać.
Ten Duch jest chyba najładniejszy i najdelikatniejszy z całej trójki. Twarz lalki to mold "Daphne" z makijażem w nieco gotyckim wydaniu. Podoba mi się właśnie to zestawienie mlecznej, wręcz anielskiej stylizacji z ciemnym makijażem a la Pola Negri, który idealnie prezentuje się na czarno-białych zdjęciach.
Niestety mój Duszek przyjechał z włosami bez oryginalnego upięcia (powinien mieć zakręcone nad karkiem w "precle"), ale na szczęście włosy nie były skołtunione i we wersji rozpuszczonej też jest lalce bardzo do twarzy.


Lalka świetnie prezentuje się na ciemnych zdjęciach, w nieco upiornym wydaniu.Ale żeby nie było, że Duszek nie ma świątecznego klimatu, zrobiłam jej zdjęcia na tle choinki:

Wesołych Świąt dla wszystkich!!!

5 komentarzy:

Szara Sowa pisze...

Wesołych Świąt!Lalka sama w sobie piękna i rzeczywiście bardziej pasowałaby mi na aktorkę niemego kina. Jednak duchy z Opowieści Wigilijnej wyobrażam sobie zupełnie inaczej.

Ulta58 pisze...

Zdrowych i Spokojnych Świąt oraz wymarzonych prezentów pod choinką

Inka pisze...

Daphne można wybaczyć wiele,
oj wiele - nawet brak koka :)

będę wypatrywać indywidualnych
sesji kolejnych postaci :)

Natalia Tadra pisze...

Wesołych Świąt! Piękna lalka, pełna takiego retro wdzięku.

olla123 pisze...

Przepiękna lalka! Rzeczywiście to Gwiazda Kina Niemego!
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!