Kloniki i inne podobne do Barbie

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Wigilijna Opowieść cz. II - Duch Świąt Obecnych

W ramach kontynuacji poprzedniego postu nadal pozostajemy w klimatach "Opowieści Wigilijnej". Dzisiaj kolej na Ducha Świąt Obecnych, czyli tego najbardziej fikuśnego.

Drugi z Duchów zgodnie z oryginalną historią powinien być rudobrodym mężczyzną i wielka szkoda, że Tonner nie pokusił się o lalka, tylko postanowił pozostać przy płci żeńskiej, bo mogłoby być ciekawie. 

Mimo wszystko jednak lalka trzyma się narzuconej przez Dickensa stylizacji, obrazując przepych i splendor świątecznych obchodów. Obowiązkowo strój w kolorze choinki, złote dodatki, klejnoty i dekoracje z ostrokrzewu. Drugi z duchów specjalnie został przedstawiony "na bogato", by podkreślić zderzenie z nędzą, jaką pokazuje głównemu bohaterowi.


Mój Duch niestety dotarł bez oryginalnego stroika na głowie, zostala tylko piórkowa przypinka, ale lalce wyszło to chyba na dobre ;).


Buzia otrzymała dość rzadki sculpt Kassie, a malunek oczu imituje lekko rozmazany makijaż jak u aktorki z epoki kina niemego, tj. bardzo cienkie brwi i oczodoly "zrobione" węgielkiem.2 komentarze:

Stary Zgred pisze...

Lalkowy duch nie zawędrował co prawda w dzielnice biedoty, ale za to dzielnie przechadzał się w zarośniętej tujami okolicy. W urodowych zawodach rudy duch zajmuje u mnie medalowe - srebrne miejsce, ale czekam jeszcze na ukazanie się trzeciej zjawy, aby móc ocenić wszystkie trzy panie :)

olla123 pisze...

Zachwyca mnie jej ubranie i dodatki! Są niesamowite! Podobnie, jak niesamowite jest ostatnie zdjęcie :-)
Pozdrawiam serdecznie!